Najlepszy wybór
na prezent i celebrację

Moët & Chandon Rosé Impérial to najbardziej uwodzicielski i ekscytujący wyraz stylu Moët & Chandon. Rosé Impérial ma olśniewający różowy kolor z bursztynowymi refleksami, powstały dzięki dodaniu do kompozycji odrobiny szlachetnego czerwonego wina. Wytrawny, o aromacie czerwonych owoców z nutami poziomek, malin i wiśni oraz delikatnymi kwiatowymi nutami róży. W smaku dominują nuty truskawek, malin i czerwonych porzeczek z niuansem mięty. Idealny, gdy towarzyszy odpowiednio dobranym potrawom, jak i jako aperitif o zmysłowym aromacie, smaku i kolorze.

Noty degustacyjne

Truskawka
Malina
Wiśnia

Urzekający nos odsłania intensywny i żywy bukiet czerwonych owoców – dzikich truskawek, malin i wiśni, z nutami kwiatowymi i lekko pieprznym akcentem. Wyraziste podniebienie łączy intensywność i sprężystość ze świeżą subtelną nutą mentolową.

Temperatura serwisu – 10-12°C

Od niemal trzech wieków szampan Moët & Chandon wnosi swoją magię do najwspanialszych światowych wydarzeń – od uroczystości dworu w Wersalu po gale rozdania Złotych Globów, czy festiwale filmowe w Cannes, Berlinie i Wenecji. Jednocześnie przez dekady dom Moët & Chandon rozwijał swoją ekspertyzę i szampańskie savoir faire, stając się najbardziej uwielbianym szampanem na świecie od 1743r. oraz wyznacznikiem jakości dla całej kategorii szampańskiej.

Dziś Moët & Chandon prezentuje to, co jest symbolem Francji: elegancję, styl i radość życia. Delikatnie musujące bąbelki i orzeźwiający smak sprawiają, że jest idealnym uzupełnieniem uroczystych wydarzeń jak i doskonałą propozycją do posiłków. Uwielbiany przez gwiazdy światowego kina i spotu, niezastąpiony jako prezent na najważniejsze okazje.

Czy wiesz, że do stworzenia jednej butelki Moët & Chandon potrzeba ponad dwóch lat i pracy wielu ekspertów? Sprawdź, jak powstają szampany Moët & Chandon

10 faktów o Moët & Chandon

1. W każdej sekundzie, gdzieś na świecie otwierana jest butelka szampana Moët & Chandon. Jako znak celebracji, jako prezent lub jako doskonały towarzysz kolacji. 2. Moët & Chandon jest właścicielem największej ilości winnic w Szampanii (1190 ha). Jest także właścicielem najdłuższych piwnic w regionie (ponad 28 km). 3. Dom szampański Moët & Chandon ceniąc sobie sztukę innowacji i awangardę, stworzył pierwszy na świecie szampan do picia na lodzie – Ice Impérial. 4. Napoleon I Bonaparte odwiedzał trzykrotnie piwnice Moët & Chandon. Słowo „Impérial” w nazwach szampanów symbolizuje przyjaźń Napoleona I i Jeana-Remy’ego Moëta. 5. Pierwsza ambasadorka szampana, Madame de Pompadour mawiała: „Szampan to jedyny trunek, który sprawia, że kobieta staje się jeszcze piękniejsza”.
6. Ambasadorem Moët & Chandon jest najbardziej utytułowany tenisista świata, Roger Federer. Swoje turniejowe triumfy zawsze celebruje kieliszkiem szampana. 7. W 2017r. w Madrycie, Moët & Chandon ustanowił światowy rekord najwyższej wieży zbudowanej z szampańskich kieliszków. Konstrukcja miała 7.26m wysokości i składała się z 50 116 kieliszków. 8. W 2012 roku, na znak jedności ze światem Moët & Chandon stworzył balon na ogrzane powietrze w kształcie szampańskiego korka, który przemierzył świat odwiedzając miejsca takie jak: Hollywood, Gmach Opery w Sydney, Big Ben czy Statua Wolności. 9. Od 2005 roku Szefem Piwnic (fr. chef de cave) jest Benoît Gouez, który wraz z zespołem 9 enologów odpowiada za najwyższą jakość szampanów Moët & Chandon. 10. Dom Moët & Chandon jest w pełni oddany tematom zrównoważonego środowiska. Od 2018 roku w procesie produkcji nie używa herbicydów, a użycie fungicydów zredukowano o ponad 44% między 2005 a 2015 rokiem.

Poznaj portfolio szampanów Moët & Chandon